قاضی پور: مراحل شکایت از احمدی‌نژاد پیگیری خواهد شد

نادر قاضی پور نماینده ارومیه در جلسه کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی‌ برای پیگیری شکایت از محمود احمدی‌ نژاد انتخاب شد.

حلقه نیوز – چندی پیش وکیل آقای احمدی‌نژاد، رئیس جمهور سابق ایران به خاطر “افترا و اتهامات بی‌ اساس به دولت نهم و دهم با هدف تخریب باور‌های مردم و تشویش اذهان عمومی‌” از اسحاق جهانگیری معاون اول حسن روحانی شکایت کرد.

در مقابل، دفتر معاون اول از این اقدام استقبال نمود و اعلام کرد که مستندات “تخلفات و سو مدیریت‌های آقای احمدی‌ نژاد” را تسلیم قوه قضاییه خواهد کرد.

محمد باقر نوبخت، سخنگوی دولت، شکایت آقای احمدی‌نژاد را فرصتی برای رسیدگی به سیاست‌های دولت نهم و دهم خواند و اعلام کرد مدارک لازم برای اثبات تخلفات ذکر شده موجود است و “ما استقبال می‌کنیم که هر یک از مسئولان دولت گذشته بخواهد از خود دفاع کند.”

پیش از این عدّه زیادی از نمایندگان مجلس خواستار دادگاهی شدن احمدی‌نژاد به جهت اتهامات مالی شده بودند و حتا در دوران ریاست جمهوری وی مجمع تشخیص مصلحت نظام اعلام کرد که “به خاطر رهبری با تخلفات دولت مدارا کرده ایم.” اما حالا به نظر می‌رسد که مجلس فرصت را غنیمت شمرده و حتا برای پیگیری شکایت از آقای احمدی‌نژاد نماینده تعیین کرده است.

قاضی‌پور، نماینده مجلس برای پیگیری پرونده احمدی‌نژاد، دلیل این شکایت را “عدم تشکیل شورا برای حل مشکلات مردم و فعال نکردن بخش خصوصی در کشور” اعلام کرد و گفت “مجلس تصمیم گرفت این کم کاری و بی‌توجهی رئیس جمهور سابق را پیگیری کند.”

محمود احمدی‌نژاد در انتخابات سال ۸۴ قول داد دولت او “پاک دست‌ترین دولت تاریخ ایران” خواهد بود. این در حالیست که بیشترین اتهامات فساد اقتصادی به دولت نهم و دهم وارد شد و حتا دو نفر از معاونین ارشد احمدی‌نژاد به اتهام فساد مالی‌ بازداشت و راهی‌ زندان شدند.