با شکایت احمدی نژاد پای خیلی ها وسط می آید

حلقه نیوز – مسعود پزشکیان،نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی درواکنش به شکایت احمدی نژاد از اسحاق جهانگیری ،گفت:بنده ازاین شکایت استقبال می کنم چراکه معتقدم با این کار قضیه شفاف می شود .

به گزارش حلقه نیوز به نقل از آریا، وی افزود:اگر دادگاه علنی تشکیل شود انحرافات غیر قانونی که در سیستم انجام گرفته شفاف خواهد شد.

وزیر دولت اصلاحات اظهار داشت:۸۰۰میلیارد دلار در دو دولت احمدی نژاد پول هزینه شده است این مبلغ معادل تمام دلارهایی است که رژیم شاهنشاهی و بقیه جمهوری ها به دست آورده اند.لذا باید مشخص شود این ۸۰۰میلیارد دلار درکجا هزینه شده است.

وی تاکید کرد:دولت احمدی نژاد به تنهایی به اندازه تمام دولت های قبل ارز به دست آورده بالاخره یکی باید جواب بدهد که چه بلایی سر این پول آمده است چراکه در دولت گذشته اجازه سوال و بررسی و پایش نمی دادند در آخر هم می گفتند بگذارید برود و حرف نزنید درحالی که اگر پایش می گذاشتند و دولت احمدی نژاد را وادار به پاسخگویی می کردند الان این ابهامات وجود نداشت.

پزشکیان گفت:در دولت قبل درحالی که ۷۰، ۸۰اقتصاددان با برخی اقدامات مخالف بودند اما آقایان می گفتند کارخودشان را می کردند و می گفتند ما خودمان اقتصاددان هستیم .

وی اظهار داشت:به طور حتم اگر شفاف سازی شود پای خیلی آدم ها وسط می آید و همان پرونده ای که در جیب آقای احمدی نژاد است رو می شود که چه کسانی هستند.

همچنین مهرداد بائوج لاهوتی،عضو فراکسیون رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی نیز در واکنش به این شکایت،گفت:در دنیا یکی از راههای پیشگیری از فساد همین است که مسوولین متخلف مورد سوال و محاکمه قرار گیرند البته تا الان در کشور ما باب نبوده که از شخصیت هایی چون رییس جمهور سوال شود لذا وقتی ما می خواستیم در مجلس هشتم از رییس جمهور سوال کنیم تمام کشور به هم ریخت اما درنهایت دیدیم که این تابو شکست و الان دیگر هیچ کس حساسیت ندارد که از رییس جمهور سوال شود البته محاکمه مسوولان رده بالای کشور هنوزهم یک بحران تلقی می شود این در حالی است که چون طرح هر ادعایی درباره رییس جمهور ،وزیر یا مسوولی دلیل بر صحت و درستی آن نیست بنابراین بعضا با برگزاری دادگاه می توان مسائل را شفاف سازی کرد و حتی از استبداد جلوگیری کرد .

نماینده مردم لنگرود اظهار داشت:ازآنجایی که شفاف سازی اتفاقاتی که در دولت ها افتاده درس عبرت می شود برای دیگر مسوولان لذا نباید جلوی این مساله گرفته شود.

وی تاکید کرد:بهتر است احمدی نژاد اتفاقاتی که در دولتش افتاده را گردن بگیرد و حمایت نکند چراکه مسائلی مثل بابک زنجانی  اتفاق بدی بوده که در دولت قبل رخ داده بنابراین عدم نظارت آقای احمدی نژاد هم عامل این مسائل بوده و ایشان باید این قصور را بپذیرد.

وی درپایان گفت:به طور حتم آقای جهانگیری وقتی مسائلی را علیه دولت قبل مطرح می کند مدارکی در دست دارد همانطور که دررابطه با ۴۰موردی که تا کنون مطرح شده دولت فعلی با مدرک تخلفات دولت قبل را ثابت کرده بدون آنکه خودش ورود کند یا جاروجنجال براه بیاندازد آن را به مراجع ذی صلاح ارائه داده است ازاین رو بهتر است آقای احمدی نژاد از اتفاقات رخ داده در دولتش  دفاع نکند.