جنگ بین دولت بهار و تدبیر و امید: رحیم مشائی از وزیر دادگستری شکایت می‌کند

در پی‌ اظهارات مصطفی پور محمدی، وزیر دادگستری ایران، مبنی بر “نقش قابل توجه” رئیس دفتر احمدی‌نژاد در اختلاس سه هزار میلیارد تومانی، اسفندیار رحیم مشائی گفت که از پورمحمدی شکایت خواهد کرد.

حلقه نیوز – درگیری میان دولت نهم و دهم و دولتمردان حسن روحانی هرروز بیشتر میشود. معاونین و وزرای دولت تدبیر و امید دست به افشای تخلفات مالی معاونین ارشد احمدی‌نژاد میزنند. از طرفی‌ دیگر احمدی‌نژاد و یارانش ساکت نمانده و دولت مردان روحانی را به افترا و نشر اکاذیب متهم می‌‌کنند. آقای احمدی‌نژاد هفته گذشته از اسحاق جهانگیری به خاطر “توهین و افترا” شکایت کرد و وکیل وی دیروز در گفتگو با خبرگزاری تنسیم اعلام کرد که از آقای اشرفی اصفهانی، رئیس حیات بدوی رسیدگی به تخلفات به خاطر نشر اکاذیب شکایت خواهد کرد.

چندی پیش آقای پور محمدی اعلام کرد که اسفندیار رحیم مشائی در اختلاس سه هزار میلیارد تومانی نقش قابل توجهی‌ داشته است. در پاسخ به این اظهارات، سایت دولت بهار وابسته به احمدی‌نژاد اعلام کرد که آقای رحیم مشائی از وزیر دادگستری شکایت خواهد کرد. دولت بهار دلیل این شکایت را مختومه بودن پرونده اختلاس سه هزار میلیاردی دانست و اعلام کرد که “قوه قضایی به این پرونده بزرگ رسیدگی کرده و برخی‌ محکومان از جمله مه‌ آفرید امیرخسروی اعدام شده اند.” در ادامه، این سایت خبری آقای پور محمدی را به زیر سوال بردن کفایت قوه قضایی متهم کرد و با بین اینکه “دوران بزن و دررو گذشته است و این وزیر بنفش باید پاسخگوی اظهارات خلاف واقع خود باشد،” اعلام کرد اگر آقای مشائی در این پرونده نقشی‌ داشت، قطعاً تا کنون به آن رسیدگی شده بود.

این در حالی‌ است که برخی‌ اعتقاد دارند که پرونده این اختلاس بزرگ هنوز بسته نشده است و همه دست اندر کاران این پرونده شناسایی نشده اند. مه‌ آفرید امیرخسروی، متهم ردیف اول این پرونده پیش از اعدام در دادگاه تهدید کرد که نام سایر دست اندر کاران را فاش خواهد کرد. وی گفت که “مسئولان دولت آقای احمدی‌نژاد در این اختلاس دست داشته اند” و اگر لازم باشد اسامی آنها را فاش خواهد کرد. اما پیش از آنکه چنین فرصتی پیدا کند اعدام شد.