معاون سازمان بهزیستی: ۱۵ تا ۱۷ هزار کارتن خواب در کشور

حلقه نیوز: معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی از حضور ۱۵ تا ۱۷ هزار کارتن خواب در سراسر کشور خبر داد.کارتن خواب

به گزارش حلقه نیوز به نقل از هرانا، حبیب الله مسعودی فرید، معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی گفت:‌ “براساس بررسی ها، مشاهدات، مستندسازیهای صورت گرفته و همچنین آمارهای ارائه شده از سوی انجمن ها و شهرداری، به طورکلی ۱۵ تا ۱۷ هزار کارتن خواب در سراسر کشور حضور دارند”.

مسعودی فرید ادامه داد: در حال حاضر رسیدگی به کودکان کارتن خواب(بی خانمان) و ساماندهی آنها در مراکز “کودک و خانواده” و مراکز “کودکان خیابانی” سراسر کشور در اولویت سازمان بهزیستی است.

وی در ادامه تاکید کرد: تمامی شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده کودکان بی‌خانمان به مراکز بهزیستی اطلاع رسانی کرده تا در اسرع وقت به مسئله رسیدگی و فرد را پذیرش کنیم.

این درحالیست که رییس سازمان بهزیستی کشور نیز در اظهار نظرهای اخیر خود رفع معضلات این قشر را نیازمند تلاش و برنامه ریزی مدون علمی و تخصصی دانست و گفت: “کارتن خوابها بر اساس جنسیت، سن و نوع مشکلات خود آسیب های متفاوتی را تجربه می‌کنند که کاهش آسیبهای اجتماعی این قشر نیازمند نگرش فراگیر دولت و حمایت همه جانبه است، به همین دلیل جمع آوری افراد کارتن خواب در جامعه یک امر ضروری است زیرا کاهش آسیبهای اجتماعی زیربنای داشتن جامعه سالم و توانمند است”.

همچنین معاون فرهنگی شهردار تهران نیز چندی پیش عنوان کرده بود که تعداد زنان کارتن خواب نه در مقایسه با مردان بلکه با جنس خود نسبت به گذشته زیادتر شده است و شهرداری تهران برای بهبود این وضعیت آمادگی دارد تا به سایر سازمان ها همچون شورای اجتماعی کشور، استانداری، بهزیستی و… که دراین حوزه مسئولیت مستقیم دارند، کمک کند.