دادستان عمومی و انقلاب پردیس: برخورد با البسه‌ شیشه‌ای در دستور کار دادستانی

حلقه نیوز – دادستان عمومی و انقلاب پردیس گفت که برخورد با بدحجابی و البسه شیشه‌ای در دستور کار دادستانی این شهرستان قرار گرفته است.

به گزارش حلقه نیوز به نقل از میزان، حیدر فتاحی گفت: “طبق تاکیدات رهبر و رئیس دستگاه قضا برخورد با ناهنجاری‌های فرهنگی باید در اولویت برنامه‌های دادستانی‌ها باشد، چرا که توجه به این مهم نقش مهمی در سلامت جامعه و کاهش جرم دارد”.

وی یکی از مصادیق ناهنجاری‌های فرهنگی را بدحجابی عنوان کرد و گفت: “بیشترین پرونده‌هایی که در مراجع قضایی شهرستان پردیس مطرح می‌شود، مربوط به جرائم منافی عفت است و دادستانی پردیس برخورد با بدحجابی و البسه شیشه‌ای را در دستور کار خود قرار داده است”.

فتاحی پفت: “ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی در بخش تعزیرات به صراحت اعلام کرده که بدحجابی مشمول مجازات است و طبق تبصره همین ماده زنانی که بدون حجاب شرعی در معابر و انظار عمومی ظاهر شوند به حبس از ۱۰ روز تا دو ماه و جزای نقدی از ۵۰ هزار تومان تا ۵۰۰ هزار تومان محکوم می‌شوند”.

دادستان عمومی و انقلاب پردیس در پایان خاطرنشان کرد: “همچنین در ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی عنوان شده چنانچه بدحجابی منجر به حرامی شود، فرد بدحجاب محکوم به ۷۴ ضربه شلاق یا حبس تا دو ماه می‌شود و قاضی مجازات تعزیری هم برای این دست جرائم در نظر گرفته است”.