بیماری ابولا به نیویورک رسید

به گزارش حلقه نیوز، دکتر کرگ اسپنسر، یک شهروند نیویورکی به بیماری ابولا مبتلا شده است. این دکتر امریکایی تبار، که از روز چهارشنبه به مدت یک روز در بیمارستان بِلِوو در شهر نیویورک قرنطینه شده بود، در روز پنج شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۳، با بررسی نتایج آزمایشاتش معلوم شد که به بیماری ابولا مبتلا شده است. پزشکان متخصص این بیمارستان گفته اند که این شخص به دلیل اینکه علایم بیماری اش نمایان نبوده است، بیماری او به مرحله واگیردار وارد نشده بود، بنابراین تا لحظه ورود به بیمارستان، شخص دیگری را آلوده نکرده است. با این حال گروه دیگری از پزشکان امریکایی از واگیردار نبودن بیماری این شخص اطمینان نداشته اند و بدین ترتیب موج نگرانی از وجود بیماری ابولا در شهر نیویورک فراگیر شده است.

حمل کردن دکتر کرگ اسپنسر بعد از احتمال مبتلا شدن او به ابولا
حمل کردن دکتر کرگ اسپنسر بعد از احتمال مبتلا شدن او به ابولا

در روز پنجشنبه و پس از اعلام شناسایی ویروس ابوبلا، باراک ابوما، رییس جمهور امریکا در تماسی تلفنی با شهردار نیویورک، اعلام آمادگی کرد تا هرگونه کمک های دولت فدرال را در اختیار قرار دهد، تا با این ویروس کشنده مبارزه شود. این کمک ها شامل کمک به نگهداری بیماران مبتلا و همچنین بالا بردن میزان امنیت مردم این شهر بوده است.

همچنین روزنامه نیویورک تایمز روز جمعه ۲۴ مهر نوشت: یک نفر در شهر دالاس به این بیماری مبتلا شده بود که بنا بر اشتباه تیم پزشکی، دو نفر از تیم پرستاران به این بیماری مبتلا شده اند.

تا کنون بیش از ۵،۰۰۰ نفر از مبتلایان به بیماری ابولا جان باخته اند که تا این لحظه بیش از ۹۵ درصد مبتلایان را شهروندان کشورهای محروم افریقایی که خاستگاه این بیماری بوده است، تشکیل می دهند.

فرادرمانگران معتقدند این نوع بیماری ها به دلیل بالا رفتن سطح شعور منفی در هستی اتفاق می افتد و به دلیل خارج شدن ویروس هایی است که هزاران سال در پوسته خود مخفی بوده اند، بنابراین شاید دنیای علم نتواند به زودی درمانی برای آنها پیدا کند.