شنبه , 28 نوامبر 2020
خانه / اخبار / افشای سند فوق محرمانه دیدار با اسدالله لاجوردی و هماهنگی برای تخریب عرفان حلقه!

افشای سند فوق محرمانه دیدار با اسدالله لاجوردی و هماهنگی برای تخریب عرفان حلقه!

جناب روح الله زم، زحمت نکشید، اسناد فوق محرمانه تان! را ما خودمان منتشر میکنیم!

در هفته های اخیر، در برنامه آخر هفته با اجرای بیژن فرهودی که در شبکه خبری-اینترنتی بیان پخش میشود، کارشناس برنامه، روح الله زم، اظهارات پراکنده ای در مورد عرفان حلقه و وضعیت پرونده استاد محمد علی طاهری بیان نمود که طبق روال کاری معمول این دست رسانه ها، سرشار از اطلاعات درست و غلط و غیر کارشناسانه ای بود که از قضا تنها منبع و سند معتبر این بیانات هم اطلاعات شخص گوینده است.
⬅️ جمعه 31 فروردین https://t.me/bayanmedianetwork/7626
⬅️ جمعه 7 اردیبهشت https://t.me/bayanmedianetwork/7833

اما آنچه باعث شد شورای سردبیری حلقه نیوز، سیاست سکوت خودخواسته و عامدانه خود در برابر هژمونی و پروپاگاندای حکومتی در عرفان حلقه را بشکند و این سطور را رقم بزند،برخی ادعاهای ناشیانه و متناقضی است که در برنامه عصر جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ در حوزه مربوط به “عرفان حلقه” مطرح شد.
البته این نوشتار قصد ندارد به تناقضات کلامی و بعضا رفتاری کارشناس این برنامه و رسانه های مرتبط به او بپردازد، چه بسا ممکن است یکی از دلایل این دوگانگی ها و تناقض گویی ها، به مشغله های بیش از ظرفیت، و یا گوناگونی و تعداد زیاد منابع موثق! و مشاوران مورد اعتماد وی در پرونده ها و اخبار مفصل طبقه بندی شده یا نشده ی! در دست بررسی این کارشناس مربوط باشد.

* مثلا قرار نیست گفته شود این کارشناس برجسته! فراموش کرده که همان افراد نزدیک به خانواده استاد طاهری را که در شبکه تلویزیونی بیان مورد انتقاد و افشاگری قرار میدهد، در سایت خبری آمدنیوز به گفته هایشان به عنوان منبع خبری موثق استناد مینماید!
⬅️ مثل اینجا: https://t.me/sedaiemardom/9569

* یا مثلا نمیخواهیم به این کارشناس، که یک فایل صوتی مخدوش و ویرایش شده از گفتگوی استاد طاهری و همسرش را به عنوان سندی بر ادعای سالم و سلامت بودن آقای طاهری ارائه میکند، یادآوری کنیم که چندی پیش آمدنیوز با انتشار دست خط رضا ملک از داخل زندان و توضیحات همین جناب کارشناس اعلام کرد که اطلاعات سپاه به کمک وزیر فعلی ارتباطات و فنآوری اطلاعات، دستگاههای پیشرفته ای را در اختیار گرفته که میتواند براحتی صدای افراد را تقلید کرده و بازجویان از آن برای فریب دیگران استفاده میکنند و نباید به هیچ عنوان به این صداها استناد کرد؛
⬅️ اینجا: https://t.me/sedaiemardom/8518
به ویژه وقتی یک سر این گفتگوی تلفنی همان همسری باشد که در همین برنامه مورد انتقاد شدید کارشناس برنامه نیز هست، همان همسری که به تصریح نامه منتشر شده استاد طاهری که از قضا چهار سال پیش توسط خانم شهناز نیرومنش برای نشر در اختیار همین کارشناس محترم قرار داده شد، همواره تحت فشار شدید بازجویان برای همکاری است و بارها و بارها اخبار متناقض و دروغ و غلطی را از استاد طاهری و روند پرونده وی منتشر کرده و به اذعان بسیاری از آگاهان و شهادت عده زیادی از پیروان عرفان حلقه و البته تایید خود کارشناس این برنامه، از فرصت زندانی بودن آقای طاهری به دنبال منافع شخصی است!
⬅️ لینک نامه استاد http://sahamnews.org/2014/07/262539/

* و یا نمیپرسیم چگونه میشود فردی که به اتهام مفسد فی الارض محاکمه میشود و ادعا میشود او را در شرایط فوق امنیتی و در سلول انفرادی بند دو الف زندان اوین، همان بندی که کارشناس این برنامه شرح کامل و نقشه دقیقی از اتفاقات و روالهای معمول داخل آن منتشر کرده است، نگهداری میکنند، براحتی بطور هفتگی با همسر خود تماس تلفنی برقرار میکند و همسرش هم براحتی این مکالمات را ضبط و در اختیار دیگر شاگردان استاد طاهری قرار میدهد! و آب هم از آب تکان نمیخورد!

* حتی لازم نیست اشاره کنیم که همین جناب کارشناس و کانال تلگرامی آمدنیوز، زینب طاهری، (چهارمین وکیل امنیتی-حکومتی گماشته شده و غیر قانونی بر پرونده استاد طاهری) را مامور اطلاعات سپاه معرفی میکنند، اما اخبار و روایتهای بعضا مخدوش در مورد وضعیت آقای طاهری و یا احکام غیر رسمی ای که توسط همین عنصر سپاهی در مورد پرونده آستاد طاهری بیان شده است را تایید، منتشر و در مقیاس وسیع تبلیغ و به آن استناد میکند!
⬅️ مثل اینجا https://t.me/sedaiemardom/11273

از آنجایی که این کارشناس برنامه شبکه خبری بیان، یک روزنامه نگار حرفه ای و بسیار اخلاق مدار است! و به همین جهت، در برنامه ای عمومی، با نام آوردن از خانم شهناز نیرومنش و دادن اطلاعات غلط در مورد برادرش، اتهاماتی واهی و بدون سند و مدرکی را به وی وارد می آورد. این در حالیست که خانم نیرومنش به علت فعالیتهای افشاگرانه در مورد پرونده، نزدیکان و خانواده استاد طاهری و معرفی استادش به جهانیان و به ویژه سازمانهای حقوق بشری در هفت سال گذشته زبانزد خاص و عام گشته تا جاییکه همین کارشناس محترم در مصاحبه ای که با وی در سال 1393 انجام داد نوشت “مگر محمد علی طاهری فرد نزدیکتری را نداشت تا نامه اش را به او بنویسد؟” همان نامه ای که محمد علی طاهری برای مجامع حقوق بشری از داخل زندان به شهناز نیرومنش رسانده بود و او نیز در جهت همین افشاگریها، این نامه را برای اولین بار و جهت انتشار در اختیار همین کارشناس قرار داد.
⬅️ مصاحبه با نیرومنش https://t.me/Halghehnews/121

و جالبتر اینکه در برنامه اخیر آخر هفته شبکه بیان، همین کارشناس و روزنامه نگارحرفه ای، همان سخنان افشاگرانه چندین ساله خانم نیرومنش را در مورد خانواده و برخی اطرافیان استاد طاهری تکرار میکند و در عین حال بدون نام آوردن از وی و با اشاره ای مختصر، او را تهدید به انتشار عکسش در کنار اسدالله لاجوردی، رئیس زندان اوین در اوایل انقلاب مینماید!

در پی این اقدام نسنجیده و ناشیانه ی موسس رسانه آمد نیوز، لازم دیدیم این سند دست اول! و محرمانه! و افشاگرانه! مورد اشاره و استناد ایشان را منتشر کنیم تا در معذورات اخلاقی قرار نگیرند و اگر فرصت مناسب برای انجام یک جستجوی ساده اینترنتی برای کشف صحت و سقم مدرک ادعا شده را ندارند، به عنوان یک همکار رسانه ای به ایشان کمکی کرده باشیم.

عکس مورد اشاره این عکس است که چهره خانمی در کنار اسدالله لاجوردی، در حوالی سالهای 1363 نشان داده شده است.

⬅️ عکس را در اینجا ملاحظه کنید
https://t.me/Halghehnews/120

این عکس اولین بار توسط یکی از ادمین های شناخته شده کانال خبری مرتبط با “محمدرضا رحیمی” بازجوی قبلی پرونده محمد علی طاهری منتشر و به سرکار خانم نیرومنش منتسب شده بود. و یکبار هم در یکی از سایتهای هتاک و به ظاهر اپوزیسون (و نزدیک به آمدنیوز) انعکاس یافت. همین که این عکس به عنوان یکی از اسناد، مورد اشاره جناب کارشناس اخلاق گرای این برنامه قرار میگیرد خود حکایت از عمق نفوذ بازجویان شناخته شده و یا افراد وابسته به آنان در مشاوران و اطرافیان و منابع معتبر! پیرامون ایشان، حداقل در زمینه پرونده عرفان حلقه دارد.

حتی اگر آنقدر بی دقت باشیم که اثر گذشت بیش از سی سال را در عکس متوجه نشده و دقت نکنیم که تصویر یک فرد در سال ۱۳۶۳ باید لااقل ۳۰سال جوانتر از چهره وی درسال ۱۳۹۷ باشد و شباهت اتفاقی دو چهره رانادیده بگیریم، دست کم میتوان با یک جستجوی ساده اینترنتی براحتی فهمید که این عکس که در سایتهای حکومتی – امنیتی فارس نیوز و مشرق نیوز منتشر و در سایتهای بسیار دیگری باز نشر شده، متعلق به یک خانم خبرنگار آلمانی است که در سال ۱۳۶۳ با اسدالله لاجوردی مصاحبه کرده است.
⬅️ عکس را در این گزارش فارس نیوز بیابید: http://www.farsnews.com/13961204000334
⬅️ عکس را در این گزارش مشرق نیوز بیابید:https://www.mashreghnews.ir/news/557343

⬅️ نتیجه جستجوی گوگل https://t.me/Halghehnews/122

پیش از این، زمانیکه این کارشناس به شهرت امروز خود نرسیده بود و در صدد راه اندازی آمدنیوز بود، به ایشان تاکید شده بود که تشخیص حق از باطل و درست و غلط در عرفان حلقه و بین پیروان راستین مکتب استاد طاهری، صرفا به استنادهای زمینی و صحت و سقم ظاهری مدارک و اسناد وابسته نیست و دیدگاهی بسیار کل نگر را میطلبد و با درهم کردن اطلاعات درست و غلط نمیتوان به افشای حقایق در این جریان پرداخت. در اوایل سال 1393، درست زمانی که تصمیم بر انتشار نامه استاد طاهری گرفته شده بود، تجربه حدود ۱۰ سال حضور دائم و نزدیک در عرفان حلقه در اختیار ایشان قرار داده شده و از همه این بازی ها و خیانتهای برخی اطرافیان و تحت فشار بودن و همکاری همسر ایشان با وی سخن گفتیم. امروز هم میتوان به آرشیوهای خبری حلقه نیوز، کمپین بین المللی حمایت از استاد طاهری و سخنان سرکار خانم نیرومنش در سالهای قبل از حضور این کارشناس، در عرفان حلقه مراجعه کرد و ملاحظه نمود علت تمام حمله ها و تخریبها و تهمت ها و توهین ها به خانم نیرومنش همین روشنگری های ۷ ساله ی ایشان و ایستادگی در برابر پروژه حذف و عبور از استاد طاهری بوده است.

براستی کدام عقل سلیم و ذهن حقیقت جویی است که بی طرفانه و منصفانه، سیر اخبار محمد علی طاهری و عرفان حلقه را دنبال کرده باشد و با دیدن این همه تناقضهای خبری و دروغها و فریبهای منتشر شده، به همکاری و همدستی وکلای حکومتی، برخی اطرافیان ناصالح خیانتکار و یا ناآگاه و خانواده کم اطلاع و تحت فشار استاد با نیروهای امنیتی پی نبرده باشد و یا حداقل به اخبار منتشره به دیده تردید نگاه نکرده باشد؟

واقعا چه سندی گویا تر و روشنتر از نامه استاد محمد علی طاهری که در سال 93 در سحام نیوز منتشر شد؟

بار دیگر لازم است مطلبی را که این کارشناس در یکی دیگر از برنامه های شبکه بیان اظهار کرده بودند به ایشان یادآوری کنیم که حکومت جمهوری اسلامی برای مقابله با همه مخالفین به طور عام و برای فعالین عرفان حلقه به طور خاص از نیروهای ماوراطبیعه استفاده میکند. پر واضح است اگر در برابر این نیروهای منفی برآمده از دل حکومت، بی دفاع و بی حفاظ باشید در دوگانگی ها و تناقضات بی پایان گرفتار شده و قدرت معنوی و درونی تشخیص حق از باطل را از دست خواهید داد. بر همین منوال است که همان کسانی را که در پی افشاگری و رسواییشان هستید، به عنوان مشاور و منبع اطلاعاتی موثق انتخاب می کنید! و همان کسانی که منتقد سر سخت ورود شما و امثال شما به ماجرای عرفان حلقه و افشاگری و روشنگری بودند، امروز با دادن اطلاعات گزینشی و غلط، از آبرو و اعتبار شما برای اهداف خودشان هزینه می کنند.

در پایان، ضمن تاکید بر اینکه خط قرمزهای جناحی و گرایشات و برنامه های سیاسی کارشناس محترم آن برنامه برای بسیاری مشخص شده است و اتفاقا این گرایش بسیار نزدیک است به گرایش یکی از گروههایی که در تلاش برای مصادره کردن عرفان حلقه به نفع خود و ایجاد و کنترل عرفان حلقه حکومتی مطلوب خویش مباشد، به همین سبب دیگر نمیتوان روند اطلاع رسانی اخبار مخدوش و متناقض و بدون منبع موثق و بی طرف و عمدتا درون گروهی عرفان حلقه حکومتی از یک تریبون عمومی را امری اتفاقی دانست و به ناچار باید گفت که این هم بخشی از آماده سازی اذهان عمومی در خصوص “عرفان حلقه حکومتی” است برای برنامه های بعدی حکومت.

با این حال، خبرگزاری حلقه نیوز از انتشار هرگونه سند و مدرکی که رسوا کننده دست های پشت پرده در عرفان حلقه باشد به شدت استقبال میکند، به شرطی که مانند عکس مورد اشاره نباشد که تمام افشاگری های دیگر “آمدنیوز” و “بیان” و سوابق کارشناس محترم برنامه را زیر سوال ببرد!

شورای سردبیری حلقه نیوز – 30 آپریل 2018، 10 اردیبهشت 1397

Check Also

فعالین عرفان حلقه به فعالین حقوق بشر نامه سرگشاده نوشتند

  جمعی از شاگردان استاد محمد علی طاهری، بنیانگذار «عرفان حلقه» در نامه ای به فعالین …