یکشنبه , 29 نوامبر 2020
خانه / اخبار / عرفان حلقه / انتشار نامه هایی منتسب به محمد علی طاهری با مضامین تکراری و مخدوش، بدون امضا و تاریخ از منابع نامشخص
انتشار نامه هایی منتسب به محمد علی طاهری با مضامین تکراری و مخدوش، بدون امضا و تاریخ از منابع نامشخص
انتشار نامه هایی منتسب به محمد علی طاهری با مضامین تکراری و مخدوش، بدون امضا و تاریخ از منابع نامشخص

انتشار نامه هایی منتسب به محمد علی طاهری با مضامین تکراری و مخدوش، بدون امضا و تاریخ از منابع نامشخص

در هفته های اخیر روند انتشار نامه ها، دفاعیه ها و شکوائیه های منتسب به استاد محمدعلی طاهری رو به فزونی گرفته است. روزی نیست که کانالها و گروههای شبکه های مجازی مجموعه عرفان حلقه، شاهد انتشار و بازنشر اینگونه کپی های ناشیانه از دستخط و یا متون تایپی و بدون تاریخ و امضای مشخص نباشد.
مضمون اغلب این نامه ها تکراری بوده و بیشتر شبیه سند سازی، تاریخ سازی و صحه گذاری بر نامه های مخدوش قبلی، رفع و رجوع تناقضات آنها و دوگانگی های موجود در رویدادهای ساختگی گذشته (نظیر برگزاری دادگاهها یا مکالمات و یا نوشته های قبلی) است!
تاکنون هیچ کدام از این نوشته ها توسط منبع موثق رسمی و مستقلی تایید نشده است. وکلای وابسته ی حکومتی استاد طاهری نیز تاکنون نه تنها هیچ یک از نوشته های اخیر، بلکه هیچ کدام از متن های منتشر شده در سالهای گذشته را رسما تایید نکرده اند و هیچ گزارش رسمی از نتیجه پیگیری های احتمالیشان در مورد این شکوائیه ها منتشر نکرده اند. همسر و خانواده تحت فشار استاد طاهری هم عملا در تمام این سالها سکوت کرده و مجموعه عرفان حلقه به جز چند مصاحبه پراکنده سفارشی از خواهر خارج نشین استادشان، هرگز هیچ موضعگیری رسمی از آنها ندیده است.

🔹 جالبتر آنست که در متنی که در تیرماه سال گذشته (1396) تحت عنوان “دفاعیات و توضیحات محمد علی طاهری در پاسخ به کیفرخواست کذب و موهومی” در بحبوحه اخبار مربوط به برگزاری دادگاه وی منتشر شد، از زبان استاد طاهری و به صراحت آورده اند که امکان جعل دستخط افراد توسط فونتهای رایانه ای وجود دارد و تاکید کرده اند هر گونه متنی به صورت کپی یا اسکن شده باشد نامعتبر و غیر قابل استناد است! (مگر اینکه اصل دستخط موجود باشد!)
این جا را ببینید: 👈 https://t.me/Halghehnews/132
همین نکته نشاندهنده دوگانگی و تناقض های گفتاری و نوشتاری سناریونویس های اطلاعات سپاه و اتاق فکر “پروژه عبور از استاد طاهری” و ایجاد “عرفان حلقه حکومتی” است که گویا فراموش کرده اند قبلا چه مطالبی را از زبان محمد علی طاهری منتشر کرده اند.

بخشی از نوشته های منتشر شده منتسب به استاد طاهری که اذعان میکند که فونتهای جعل دست خط وی موجود هست و هیچ گونه دستخطی از وی معتبر نیست مگر اصل آن موجود بوده و به تایید شخص خودش رسیده باشد!
بخشی از نوشته های منتشر شده منتسب به استاد طاهری که اذعان میکند که فونتهای جعل دست خط وی موجود هست و هیچ گونه دستخطی از وی معتبر نیست مگر اصل آن موجود بوده و به تایید شخص خودش رسیده باشد!

🔵 این در حالی است که پیشتر نیز برخی از دستخط های منتسب به استاد طاهری که توسط همین منابع نامشخص منتشر شده بود، توسط مرکز بررسی آثار و افکار استاد طاهری (اینتریونیورسالیزم) آمریکا برای بررسی در اختیار مراکز معتبر جرم شناسی قرار داده شد و بخشی از گزارشات مفصل و رسمی این مراکز معتبر مبنی بر مخدوش بودن و جعلی بودن دستخطها در همایش های برگزار شده منتشر شد.
👈 برای دیدن سوابق به این لینک https://t.me/Halghehnews/97 یا به سایت حلقه نیوز مراجعه کنید.

 

به نظر میرسد پس از این افشاسازی، سناریونویس ها به علت مشغله فراوان در تولید مدارک منتسب به استاد طاهری، دیگر به صرف وقت و بکارگیری فونتهای طراحی شده و یا جعل دست خط استاد طاهری نمیپردازند و شاید هم آنقدر افراد مجموعه را به حاشیه ها مشغول دیده اند که نیازی به صرف وقت و هزینه بیشتر ندیده اند.
👈 نمونه ای از گزارش تحلیلی مراکز جرم شناسی را اینجا ببینید: https://t.me/Halghehnews/134

بخشی از گزارش آنالیز مراکز معتبر جرم شناسی آمریکا بر روی دستخطهای مخدوش منتشر شده استاد طاهری
بخشی از گزارش آنالیز مراکز معتبر جرم شناسی آمریکا بر روی دستخطهای مخدوش منتشر شده استاد طاهری

🔹 از تحلیل متنها و اشکالات شکلی و معنایی و تناقضات این نوشته ها که بگذریم، معلوم نیست زندانی فوق امنیتی ای که ادعا میشود در سلول انفرادی بند دو الف زندان اوین نگهداری میشود، و وکلای وی نیز به راحتی به وی دسترسی ندارند، و همسر سابق وی نیز حدود بیش از یکسال است به ملاقات وی نرفته است، و حتی بارها گفته شده کاغذ و قلم در اختیارش قرار نمیگیرد تا جایی که یکبار اعلام شد برای داشتن کاغذ و قلم دست به اعتصاب غذای هفتاد و چند روزه زده است، چطور انبوهی از نامه نگاری خود به افراد و نهادهای مختلف را به راحتی به بیرون از زندان منتقل میکند و هیچ اتفاقی هم نمی افتد. همه میدانند اگر از داخل بند عمومی زندان اوین یک نامه و یا یک سند منتشر شود، چه پیامدهایی در انتظار زندانیان آن بند و سلول های آنان خواهد بود، حال چه شده که یک زندانی فوق امنیتی که گفته میشود بیش از هفت سال در قرنطینه بند دو الف نگهداری میشود این نامه ها را براحتی منتشر میکند؟ چگونه است که انتشار نامه استاد طاهری خطاب به احمد شهید که مشخصا توسط خانم نیرومنش در سال 93 منتشر شد منجر به بازداشت دو هفته ای همسر سابق استاد طاهری میشود اما انتشار انبوهی از نامه های وی به مقامهای حکومتی و شکوائیه های وی هیچ عکس العملی برنمی انگیزد! آیا نشر این حجم از نامه نگاری مشکوک نیست؟

🔹در پایان، همانگونه که بارها و بارها تکرار شده است، همچنان اعلام می کنیم با توجه به اخبار و رویدادهای متناقض و همچنین اثبات جعلیات و دروغهای منابع موثق! وابسته به حکومت، همانگونه که بارها و بارها توسط شاگردان حق جو و حق طلب استاد محمد علی طاهری تصریح شده است، هر گونه دستخط، نامه، فایل صوتی، فیلم و ویدئو منتسب به محمد علی طاهری مربوط به بعد از دیماه۱۳۹۳(تاریخ اعلام فقدان ایشان) فاقد ارزش و اعتبار میباشد؛ مگر اینکه حکومت بتواند شخص استاد طاهری را در بین جمع آزاد و بدون محدودیت شاگردانش حاضر کند و وی با زبان خودش کاملا آزادانه بر درستی و صحیح بودن اخبار و اسناد منتشر شده صحه بگذارد.

 

Check Also

استاد محمد علی طاهری، بنیانگذار عرفان حلقه

نگاه: از محمد علی طاهری اطلاعی در دسترس نیست

متن زیر، نوشته فریبا داوودی مهاجر از وبسایت نگاه برداشت شده است. روزنامه شرق از سوی …