چهارشنبه , 21 اکتبر 2020
خانه / اخبار / شیوع بیماری ویروسی «بدشکلی بال» در زنبور عسل در اثر بالا رفتن تشعشعات منفی
شیوع بیماری ویروسی «بدشکلی بال» در زنبور عسل

شیوع بیماری ویروسی «بدشکلی بال» در زنبور عسل در اثر بالا رفتن تشعشعات منفی

حلقه نیوز – شیوع بیماری ویروسی «بدشکلی بال» در زنبور عسل حلقه نیوز – براساس تحقیقات پژوهشگران، نسل زنبورهای عسل در مواجه با خطر جدی قرار دارد.

شیوع یک بیماری ویروسی بین زنبورهای عسل به نام «ویروس بدشکلی بال یا دی-دابلیو-وی» باعث کاهش چشمگیر این حشره شده است. این بیماری که مشابه ویروس اچ-آی-وی یا ایدز در انسان میباشد لطماتی را به دستگاه عصبی این حشرات وارد کرده و علاوه بر بد شکلی و تغییر شکل بال ، به مغز آنها نیز صدمه زده و باعث از بین رفتن حافظه و قدرت یادگیری زنبور عسل میشود. محققان آمریکایی و بریتانیایی بروز این معضل را متوجه فعالیت های انسانی میدانند. زنبورداران با جابجائي کندوهای عسل به مناطق مختلف ، موجبات گسترش این ویروس را فراهم آورده اند.

پژوهشگران عامل اصلی گسترش این بیماری را کشورهای اروپایي معرفی کرده اما دورترین نقاط جهان نیز متاثر از این عارضه ، شاهد نابودی نسل زنبور عسل میباشند.

بنا بر نظریات عرفان حلقه که توسط محمد علی طاهری پایه گذاری و معرفی شده است، با افزایش شعور و تشعشعات منفی، شاهد تحولات زیاد و شیوع بیماری های مختلف در چند دهه آینده خواهیم بود. تجاوز به حریم طبیعت نه تنها دستاورد قابل توجهی را برای بشر به همراه نداشته بلکه آسیب های جبران ناپذیری را در هستی بوجود آورده که خود بشر نیز از قربانیان آن خواهد بود. تلفات این مشکلات با گسترش سطح آگاهی بشر و استفاده از حلقه های هوشمندی می تواند کاهش پیدا کند.

Check Also

استاد محمد علی طاهری، بنیانگذار عرفان حلقه

نگاه: از محمد علی طاهری اطلاعی در دسترس نیست

متن زیر، نوشته فریبا داوودی مهاجر از وبسایت نگاه برداشت شده است. روزنامه شرق از سوی …