دوشنبه , 18 فوریه 2019
خانه / سیاسی اجتماعی / اجتماعی / لاله افتخاری، نماینده مجلس: «جریمه بدحجابی کم است»

لاله افتخاری، نماینده مجلس: «جریمه بدحجابی کم است»

برخي جريمه هايي که براي ناهنجاري ها در حوزه عفاف و حجاب در نظر گرفته شده کم تعيين شده است.

حلقه نیوز- لاله افتخاری دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت با اشاره به جریمه بدحجابی: بسياري از قوانين از ابتداي انقلاب بوده ولي اجرا نشده است. علاوه بر آن برخي جريمه هايي که براي ناهنجاري ها در حوزه عفاف و حجاب در نظر گرفته شده کم تعيين شده است.

به گزارش حلقه نیوز به نقل از خبرگزاری موج ،لاله افتخاری دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرگزاری موج، درباره طرح صيانت از حجاب و عفاف با اشاره به اهميت بحث عفاف و حجاب گفت: “بسياري از شبکه هاي بيگانه عليه اين طرح سخن مي گويند که نشان از اهميت طرح صيانت از عفاف و حجاب است.”

وي درباره مختصات اين طرح هم گفت: “برخي از مسائل در حوزه عفاف و حجاب بازدارنده نيست. تلاش ما بر اين است که در طي چند جلسه تکميل شود.” افتخاري گفت: “جلسات مشترکي با کميسيون قضايي و فرهنگي داشته ايم. علاوه برآن جلساتي هم با همه مسوولان اجرايي چون قائم مقام وزارت کشور، وزارت ارشاد و مرکز پژوهش هاي مجلس برگزار شده است.”

افتخاری درباره زمان بندي بررسي اين طرح هم گفت: “چند ماده در طرح صيانت از عفاف و حجاب به تصويب رسيده است. اميد است که تا دو هفته ديگر بررسي طرح تمام و به تصويب برسد”.

لاله افتخاری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی پیش از این در گفتگو با خبرگزاری حوزه با اشاره به تصویب طرح عفاف و حجاب در مجلس گفته بود: “کمیسیون مشترک فرهنگی و قضایی مجلس در نشستی که طی چند روز گذشته برگزار شد، به بررسی طرح عفاف و حجاب پرداخت و کلیات آن به تصویب اعضا رسید. پس از تصویب کلیات طرح عفاف و حجاب در کمیسیون مذکور، مقرر شد که این طرح جامع در دستور کار مرکز پژوهش ها و مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی قرار گرفته و برای آن ضرب الاجل یک ماهه تعیین شد.”

Check Also

آزادی آتنا دائمی فعال حقوق مدنی ۲۷ ساله، با قید وثیقه

  حلقه نیوز – امروز آتنا دائمی فعال مدنی ۲۷ ساله  با قید وثیقه ۷۰۰ …