یکشنبه , 22 جولای 2018
خانه / اخبار منتخب / محکومیت یک شهروند ایرانی الاصل انگلستان به پنج سال حبس در آستانه ارتقا روابط ایران و انگلستان
پنج سال حبس برای نازنین زاغری

محکومیت یک شهروند ایرانی الاصل انگلستان به پنج سال حبس در آستانه ارتقا روابط ایران و انگلستان

حلقه نیوز – نازنین زاغری پس از تحمل شش ماه بازداشت به پنج سال حبس محکوم شده است.

جرم صورت گرفته توسط نازنین زاغری اعلام نشده و این حکم با تکیه بر اتهامات کلی و بدون تعریف مشخص که همواره از طرف حکومت ایران برای در بند نگاه داشتن افراد بکار برده میشود نظیر اقدام علیه امنیت ملی صادر شده است.

نازنین زاغری همسر ریچارد رتکلیف ، شهروند کشور انگلستان بوده و با یک بنیاد خیریه به نام تامسون رویترز همکاری داشته است. وی که به همراه دختر دو ساله ی خود برای گذراندن تعلطیلات نوروز ۱۳۹۵ به ایران آمده بود هنگام بازگشت به خانه ، در فرودگاه ایران دستگیر شده و به زندان منتقل میشود. نازنین زاغری در مدت بازداشتش تحت فشار های متعددی قرار گرفته و در حالیکه اجازه ی ملاقات وکیل را نداشته مدتی را در زندان انفرادی گذرانده است.

گابریلا رتکلیف ، دختر دو ساله ی نازنین زاغری که تابعیت بریتانیایی دارد نیز هنگام دستگیری نازنین بازداشت شده و گذرنامه اش نیز ضبط گردید. وی پس از مدتی نگهداری در محیط زندان به خانواده ی نازنین تحویل داده شد اما گذرنامه ی او همچنان تحت توقیف حکومت ایران میباشد.

ریچارد رتکلیف معتقد است حکم زندان همسرش که دقیقاً پس از چند روز ارتقاء روابط بین دو کشور ایران و انگلستان اعلام شده است رنگ و بوی سیاسی دارد و خواهان تجدید نظر برای این مجازات بدون جنایت شده است.

Check Also

فعالین عرفان حلقه به فعالین حقوق بشر نامه سرگشاده نوشتند

  جمعی از شاگردان استاد محمد علی طاهری، بنیانگذار «عرفان حلقه» در نامه ای به فعالین …