پنج‌شنبه , 22 اکتبر 2020
خانه / اخبار منتخب / مرگ ده میلیون نفر در سال بر اثر آلودگی به سوپر باکتری ها
مرگ بر اثر مقاومت باکتری ها در برابر آنتی بیوتیک ها

مرگ ده میلیون نفر در سال بر اثر آلودگی به سوپر باکتری ها

حلقه نیوز – بر اساس تحقیقات معتبر انجام شده ، به دلیل مقاوم شدن باکتری ها نسبت به آنتی بیوتیک ها و تبدیل آنها به سوپر باکتری ، مرگ ده میلیون نفر که معادل یک نفر در هر سه ثانیه میباشد تا سال ۲۰۵۰ در اثر عفونت های مقاوم حتمی خواهد بود.

به گزارش حلقه نیوز به نقل از بخش انگلیسی  بی بی سی ، یک انقلاب جهانی در استفاده از آنتی بیوتیک ها مورد نیاز است. با توجه به مروری که بر مقاومت دارویی انجام شده ، ایجاد یک کمپین برای آگاه سازی جهانی و متوقف کردن استفاده از آنتی بیوتیک ها ضروریست.

دسترسی به آب تصفیه شده و رعایت بهداشت خصوصاً در محیط های بیمارستانی برای جلوگیری از گسترش عفونت ، کاهش استفاده ی غیر ضروری از آنتی بیوتیک در بخش های کشاورزی و دامداری و ممنوعیت استفاده از آن دسته از داروهایی که برای سلامت انسان مضر هستند ، بهبود نظارت بر گسترش مقاومت در برابر دارو ، پرداخت یک میلیارد دلار به شرکت های داروئی برای کشف آنتی بیوتیک های جدید بعنوان تشویقی ، مشوق های مالی برای ایجاد آزمایش های جدید و جلوگیری از تجویز آنتی بیوتیک ها ‌و ترغیب استفاده از واکسن و داروهای آلترناتیو از جمله توصیه های مطرح شده در این گزارش میباشد.

لرد جیم اونیل بعنوان هدایت گر این بررسی جهانی میگوید باید در سراسر جهان به شیوه های مختلف این آگاهی را ایجاد کنیم که چرا مصرف نکردن آنتی بیوتیک ها مانند آب نبات حیاتی است. او همچنین معتقد است اگر این مشکل حل نشود وارد قرن های تاریک شده و شاهد مرگ خیلی ها خواهیم بود.

Check Also

فعالین عرفان حلقه به فعالین حقوق بشر نامه سرگشاده نوشتند

  جمعی از شاگردان استاد محمد علی طاهری، بنیانگذار «عرفان حلقه» در نامه ای به فعالین …