دوشنبه , 16 جولای 2018
خانه / اخبار / پرونده جدید فساد دولت احمدی‌نژاد

پرونده جدید فساد دولت احمدی‌نژاد

با گذشت بیش از یکسال از پایان دورهٔ ریاست جمهوری آقای احمدی‌ نژاد ، کماکان پرونده‌های جدید فساد مالی در دولت ایشان برملا میگردد.

در آخرین نمونه   ، یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از یک فساد جدید که در دوران آقای احمدی‌ نژاد صورت گرفته بود پرده برداشت . در سال‌های گذشته و در شرایط تحریم شخصی‌ برای واردات قطعات هواپیما ۴۰۰ میلیون دلار از دولت وقت اعتبار گرفته است اما این قطعات هیچ‌گاه به کشور وارد نشده و پیگیری هم در مورد آن انجام نشده است.

موید حسینی صدر نماینده خوی در ارتباط با آخرین وضعیت پیگیری‌های نمایندگان از دکل نفتی گم شده ۸۰ میلیون دلاری گفت هنوز پاسخی از نامه‌ای که به آقای لاریجانی در این مورد نوشته‌ایم نگرفتیم .

به گفت این نماینده مجلس  موارد زیادی از این دست در دولت گذشته وجود داشته است که افراد از دولت اعتبار گرفته‌اند تا فلان کالا را وارد کنند اما کمی بعد کالا را نیاورده‌اند و به بهانه تحریم و اینگونه مسائل از وارد کردن کالا‌ها خودداری کرده‌اند.

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، همواره از کابینه محمود احمدی‌نژاد، به عنوان “کارگزار و خادم مردم” نام می‌برد و مدت هشت سال از وی حمایت کرد

 

وی در این خصوص اضافه کرد ” اخیرا نامه‌ای به دست من رسیده است که نشان می‌دهد در سال‌های اخیر فردی برای واردات قطعات هواپیما به کشور ۴۰۰ میلیون دلار اعتبار گرفته است اما این قطعات هواپیما هیچ‌گاه به کشور وارد نشده‌اند. من مستندات این تخلف را دارم و اسم این شخص نیز هم اکنون در اختیار من است. بحث در مورد ۴۰۰ میلیون دلار است و ما نیز در این مورد پیگیری‌های خاص خود را آغاز کرده‌ایم تا در مورد این فرد هم که از شرایط تحریم سوء استفاده کرده است قانون اعمال شود ”

 

محمود احمدی‌نژاد در دوران ریاست‌جمهوری‌اش بارها دولت‌ خود را “پاک‌ترین دولت پس از انقلاب”معرفی کرد اما در سال‌های پایانی ریاست جمهوری وی افشا شدن پرونده‌هایی چون اختلاس ۳هزار میلیارد ریالی، بابک زنجانی و اختلاس بیمه ایران سر و صدای زیادی به‌پا کرد.عضو کمیته پیگیری پرونده بابک زنجانی‌ با اشاره به “ارتباط‌های او” در زندان می‌گوید: «او کاسبی‌اش را در زندان ادامه می‌دهد.». امیرعباس سلطانی همچنین  از دست داشتن “سه یا چهار وزیر و مسئول دولت محمود احمدی‌نژاد، از جمله وزیر دارایی، رئیس بانک مرکزی و وزیر نفت” در پرونده بابک زنجانی خبر داد.

IMG09491181
بابک زنجانی

Check Also

آرش صادقی و محمد علی طاهری؛ دو اعتصاب غذا، سرنوشتی یکسان یا متفاوت؟

آرش صادقی اینک شصت و هشت روز است که در اعتصاب غذاست و در این …