پنجشنبه , 19 جولای 2018
خانه / صدا و تصویر / ۱۰ ویدیوی برتر جهان در ماه نوامبر

۱۰ ویدیوی برتر جهان در ماه نوامبر

در ماه گذشته ، اتفاقات متعددی از مذاکرات هسته ای تا افت قیمت نفت رخ داد . از میان این اتفاقت ۱۰ ویدیو برتر به انتخاب شبکه راشیا تودی را برای شما در ادامه ارائه داده ایم.

۱-قیام فرگوسن

شهر سنت لوئیس در هومه فرگوسن شاهد درگیریهای شدید بود و تقریبا به میدان جنگ میان پلیس و سیاهپوستان معترض تبدیل شد. این اعتراضات زمانی‌ رخ داد که دادگاه تصمیم به عدم محاکمه پلیس سفید پوستی گرفت که به نظر برخی‌ ناعادلانه عمل کرد و جوان غیر مسلح سیاه پوستی را به ضربه گلوله از پای در آورد. اما بعدن در ویدیو‌های منتشر شده ، دیده شد که جوان سیاهپوست مایکل براون با بی‌توجهی به اخطار پلیس دارن ویلسون ،  خود را به کشتن داد .در این اعتراضات ، تعداد زیادی ماشین و ساختمان به آتش کشیده شد و فروشگاه‌های متعددی غارت شدند.

 

 

۲-صحبت خودمانی با تروریست داعش

دولت اسلامی مسئول وحشیانه‌ترین و وقیح‌ترین جنایت قرن ۲۱ است . اما هنوز اطلاع دقیقی‌ از هویت آنان در دست نیست. گره تروریستی و‌ تشنه به خون دولت اسلامی ( داعش) بخش‌های بزرگی‌ از عراق و سوریه را به تصرف خود در آورده است . در ویدئو زیر خبر نگار شبکه راشیا تودی با به خطر انداختن جان خود به لبنان سفر کرده و وارد یکی‌ از پایگاه‌های این گروه شده تا از اهداف و طرق جذب جوانان سنّی که اکنون از سراسر دنیا به این گروه میپیودند مطلع شود.

 

 

۳-مراسم خوش آمد گویی به سرباز آمریکایی

این سرباز نگون بخت آمریکایی هنوز فرصت نکرده بود از ناو جنگی ابراهام لینکلن به خاک ترکیه قدم بگذارد که گرفتار ده‌ها نفر از فعالان “ مجموعه جوانان ترکیه “ شد  که شعار می‌دادند “ آمریکایی به خانه‌ات برگرد “ . ابتدا بسته‌های رنگ قرمز به سمت وی پرتاب شد اما این فعالان جوان تصمیم گرفتند که اعتراض خود را جدی تر نشان دهند و پس از حملهٔ جسمی‌  به این سرباز آمریکایی به سر وی کیسه کشیدند و صدها متر وی را دنبال کردند تا در نهایت توسط پلیس از چنگ آنان نجات یافت.

 

 

۴-سفر به آخر دنیا

به گفته افراد محلی ، اینجا آخر دنیاست، اما دانشمندان امیدوارند که این آغاز جدیدی باشد و تلاش میکنند که منشأٔ این سوراخ عمیق و اسرار آمیز را کشف کنند. برخی‌ گمان میکنند که انفجارت در اعماق زمین عامل ایجاد این حفره هستند.

 

 

۵-پوتین و بانوی اول چین

رفتاری که در یک کشور به عنوان رسم جوانمردی محسوب میشود ، در کشور دیگری به عنوان  عبور از خط قرمز تعبیر شد. زمانی‌ که ولادیمیر پوتین کت خود را روی کمر بانوی اول چین پنگ لیان همسر رئیس جمهور چین ذی‌ جین پنگ انداخت که برای تماشای مراسم آتش‌بازی در نشست آپیک رفته بود ، رسانه‌‌های چین ترجیح دادند این حرکت را که موجب بحث‌های زیادی در فضای مجازی شده بود سانسور کنند.

 

 

۶-اعتراض از نوع فرانسوی

گروهی از کشاورزان فرانسوی برای رساندن صدای اعتراض خود به گوشه‌ سیاستمداران محلی ، دست به اعتراض چشم گیر و حتی دماغ گیر زدند . این از کشاورزان فرانسوی ، ده‌ها تن کود را در تولوس و نانسی انباشته کردند و برای اطمینان از انتقال پیامشان ، به طور متناوب کود تازه به این انباشت اضافه کردند.

 

 

۷-نوری عجیب در آسمان

یک شب سرد و تاریک در جاده ای در نزدیکی‌ منطقه کوهستانی اورال. معمولا اتفاق خاصی‌ در این منطقه روی نمیدهد. اما پدیدار شدن این نور زرد، نارنجی و قرمز سوالات زیادی را برای دانشمندان پیش آورده است. برخی‌ آن را نتیجهٔ آزمایشات نظامی و گره دیگری که تخیلات قویتری دارند منشأٔ آن را موجودات فضایی دانسته اند.

 

۸-تصادف کامیون و قطار

راننده بدشانس این کامیون در قزاقستان پس از این تصادف وحشتناک کشته شد. این کامیون که به علت یخ‌زدگی جاده نتوانست در زمان لازم توقف کند به روی ریل قطار سر خورد و با قطار برخورد کرد ، اما این پایان ماجرا‌ نبود.

 

 

۹- حملهٔ مرگبار به معبدی در اسرائیل

در این حمله ، ۲ مهاجم مسلح به چاقو ، تبر و کلت کمری ، ۵ نفر را در حال عبادت در معبدی در اورشلیم کشتند و سپس توسط نیروهای پلیس کشته شدند. ۳ نفر از یهودیان ، تابعیت دوم آمریکایی و یکنفر از آنان دارای تابعیت دوم  انگلیسی‌ بود. این حمله موجب شد پلیس فدرال آمریکا وارد تحقیقات شود و دولت اسرائیل در پاسخ به این حمله ، خانهٔ این ۲ مهاجم  فلسطینی را خراب کرد.

 

 

۱۰- آتش ۳.۳ میلیون دلاری

اگر به ماشین‌های لوکس علاقه مند هستید از دیدن این ویدیو پرهیز کنید.

۸ خودرو لوکس و گران قیمت در آتش سوزی که در جنوب مسکو اتفاق افتاد سوختند. این ۸ خودرو متعلق به ۱ نفر بوده‌اند و قیمت آنها بالای ۳.۳میلیون دلار برآورد شده است.

 

 

منبع:راشیا تودی

Check Also

فعالیت های بین المللی برای حمایت از محمد علی طاهری