پنج‌شنبه , 22 اکتبر 2020
خانه / اخبار / علمی / سلامت و درمان / میزان گرد و غبار در اهواز به ۲۲ برابر حد مجاز رسید

میزان گرد و غبار در اهواز به ۲۲ برابر حد مجاز رسید

حلقه نیوز – مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان خوزستان گفت که شدت گرد و غبار در اهواز به بیش از ۲۲ برابر حدمجاز رسید.

به گزارش حلقه نیوز به نقل از ایرنا، شهریار عسکری اظهار کرد: “میزان گرد وغبار در ساعت ۲۱ درشهر اهواز به دو هزار و ۲۲۵ میکرگرم بر مترمکعب (۱۴ برابر حدمجاز) و عین دو (ورودی غربی اهواز) به سه هزار و ۳۴۱ میکروگرم بر مترمکعب (۲۲ برابر حدمجاز) رسید”.

وی افزود: “شدت گرد و غبار در همین زمان در شهرهای ماهشهر به دو هزار و ۲۳۴ میکروگرم بر مترمکعب، سوسنگرد به یک هزار و ۱۳۱ میکروگرم بر مترمکعب، شوشتر ۶۲۰ میکروگرم بر مترمکعب، شوش ۵۵۰ میکروگرم بر مترمکعب و آبادان به ۱۶۱ میکروگرم بر مترمکعب رسیده است”.

حدمجاز گرد و غبار در هوا ۱۵۰ میکروگرم بر مترمکعب است.

مدیرکل هواشناسی خوزستان نیز از وقوع تندباد و گرد و غبار در تعدادی از شهرهای استان خبر داد و گفت: “پدیده تندباد و گرد و غبار تا آخر هفته در برخی شهرهای استان رخ می دهد”.

کوروش بهادری افزود: “تندباد لحظه ای و گرد و بار در ساعت های اخیر در شهرهای بستان، اهواز، گتوند، شوشتر و شوش باعث کاهش دید شده است”.

وی با اشاره به پیش بینی و اطلاع رسانی این وضعیت در آخرین اطلاعیه هواشناسی، افزود: “این پدیده کوتاه مدت است و تا چند ساعت باعث کاهش دید افقی می شود و بعد از آن فروکش می کند”.

بهادری همچنین گفت: “تا آخر هفته خلیج فارس نیز مواج خواهد بود و با توجه به حضور صیادان توصیه می شود که تمهیدات لازم دیده شود”.

بر اساس این گزارش، عصر امروز دزفول و اندیمشک نیز با تندباد مواجه شده به طوری که باعث قطع چند ساعته برق شده است.

تندباد، رگبار و گرد و غبار از اوایل هفته جاری در تعدادی از شهرهای استان آغاز شد که در ابتدای هفته این پدیده شهرهای شمالی و شرقی را درگیر کرده بود.

Check Also

طرح خدمت پزشکان متخصص زن: کار اجباری در تبعید!

حلقه نیوز – اگر بخواهید به‌عنوان یک زن در خاک ایران تحصیل کنید، از دبستان به دبیرستان …