جمعه , 16 اکتبر 2020
خانه / اخبار منتخب / خبر فوری! قوه قضاییه دروغ علیزاده طباطبایی را افشا می کند؛ دادگاهی در ۲۰ اسفند برگزار نشده است!

خبر فوری! قوه قضاییه دروغ علیزاده طباطبایی را افشا می کند؛ دادگاهی در ۲۰ اسفند برگزار نشده است!

در پی اخبار ضد و نقیض مطرح شده در ماه گذشته از طرف قوه قضاییه و وکیل، بر اساس خبر اخیر وبسایت خبری قوه قضاییه، روشن شد ادعای علیزاده طباطبایی درباره برگزاری دادگاه ۲۰ اسفند دروغ بوده است و اساسا چنین دادگاهی تشکیل نشده است. این خود یک دلیل محکم دیگر مبنی بر دروغ بودن فیلم منسوب دادگاه ۲۰ اسفند محمد علی طاهری می باشد.

حلقه نیوز – پس از انتشار خبر کمپین حمایت از محمد علی طاهری مبنی بر درگذشت آقای طاهری در خانه های امن وزارت اطلاعات، ادعا شد که وی قرار است در ۶ اسفند ۱۳۹۳ در دادگاه حاضر شود. پس از اعلام این خبر و حضور صدها نفر از حامیان محمد علی طاهری روبروی دادگاه انقلاب، با تحقیق افراد و وکلای بی طرف، روشن شد که محمد علی طاهری اساسا آن روز در مکان دادگاه انقلاب حاضر نبوده است. پس از روشن شدن این موضوع، بعضی رسانه ها دلیل عدم حضور آقای طاهری در دادگاه را تجمع حامیان وی اعلام کردند، اما علیزاده طباطبایی در گفتگو با خبرگزاری امنیتی تسنیم اعلام کرد که او به عنوان وکیل درخواست استمهال کرده است تا بتواند ادله بیشتری برای تبرئه موکلش جمع آوری کند.

با گذشت ۱۴ روز از این اتفاق، توسط سایت های دولتی و برخی صفحات فیس بوکی، ادعا شد که دادگاه محمد علی طاهری در سکوت خبری برگزار شده است، و در زمان اذان صبح (!) بدون اطلاع قبلی، قاضی پرونده به وکیل خبر داده است تا خود را هرچه سریعتر برای دفاع از موکلش به دادگاه برساند.

پس از ۲۰ اسفند و ادعای برگزاری دادگاه که با هدف اثبات زنده و سالم بودن آقای طاهری صورت گرفت، فیلم کوتاهی از طرف باشگاه خبرنگاران جوان منتشر شد که محمد علی طاهری را در کنار وکیلش علیزاده طباطبایی و همسرش زیبا محمدیان نشان میداد. فیلمی که محمد علی طاهری در آن سالها جوانتر از قبل بوده است و موسسات بررسی جرائم ویدیویی بی طرف خارج از کشور آنرا ساختگی و مونتاژ شده، خوانده اند.

اینک پس از گذشت حدود پنج ماه، قوه قضاییه در خبر اخیر خود که از اعلام حکم اعدام محمد علی طاهری خبر می دهد، نوشته است: «افساد فی‌الارض از طریق منحرف کردن افراد، دیگر اتهام طاهری بود که دادگاه به تحقیقات صورت گرفته در این بخش اشکال نقص گرفت و پرونده برای تکمیل تحقیقات به دادسرا ارسال شد. در نهایت، دادسرا پس از رفع نواقص، پرونده را مجدداً به دادگاه ارسال کرد و ششم اسفند ماه سال ۹۳ برای رسیدگی به این اتهام تعیین شد اما با درخواست استمهال متهم، دادگاه برگزاری جلسه محاکمه را به تاریخ دیگری موکول کرد تا اینکه دادگاه “اوایل اردیبهشت ماه امسال” به این بخش از پرونده طاهری رسیدگی کرد

Halghehnews-mizan
خبرگزاری میزان، خبرگزاری رسمی و زیر نظر قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران، با نقض حرف علیزاده طباطبایی، روشن کرد که دادگاه بیست اسفند، دروغی از طرف علیزاده طباطبایی، وکیل حکومتی محمد علی طاهری بوده است.

حلقه نیوز بر این باور است که قوه قضاییه که یا از سناریو سازی وکیل بی اطلاع بوده است و یا خبر کذب وی را فراموش کرده است، با درج این مطلب به صراحت روشن کرد که تمامی ادعاهای انجام شده مربوط به دادگاه ۲۰ اسفند نادرست بوده است و بین دادگاه شش اسفند و دادگاهی که ادعا می شود در اردیبهشت ماه برگزار شده است، دادگاه دیگری نبوده است. این در حالی است که علیزاده طباطبایی در حساب کاربری فیس بوک خود، فیلم منتسب به ۲۰ اسفند را رسما تایید کرده است و بدین ترتیب به صراحت بر دروغ خود مبنی بر برگزاری دادگاهی در ۲۰ اسفند پافشاری می کند.

halghehnews-alizadeh-1
علیزاده طباطبایی در جوابی یکی از کاربران فیس بوک در رابطه فیلم منتشر شده در تاریخ ۲۰ اسفند می گوید: «فیلم مورد تایید است»

در این میان یک صفحه فیس بوکی که با نام مادر سالخورده آقای طاهری مشغول به فعالیت است و اخبار ضد و نقیضی را نیز در گذشته منتشر کرده است، رسما به درج خبر برگزاری دادگاه ۲۰ اسفند پرداخت. از آنجا که اداره یک صفحه فیس بوکی توسط مادر محترم آقای طاهری، با توجه به سن و سال بالای وی دور از ذهن به نظر می رسد، یا این صفحه توسط خواهر آقای طاهری در تورنتو اداره می شود و منبع اخباری که به او در کانادا می رسد، از طرف وکیل حکومتی بوده و معتبر نمی باشد و یا اساسا این صفحه به نام مادر محمد علی طاهری، با سواستفاده از احساسات شاگردان آقای طاهری، مستقیما توسط نیروهای اطلاعات اداره می گردد.

halghehnews-fake page
ادعای برگزاری دادگاه ۲۰ اسفند که با توجه به خبر اخیر وبسایت «میزان» کذب از آب در آمد.

همچنان لازم به ذکر است که محمد علی طاهری در هیچ یک از دادگاه هایی که ادعا می شود از ماه دی به بعد برگزار شده است، حضور نداشته است و ادعاها مبنی بر تشکیل دادگاه در اردیبهشت نیز ادعایی پوچ می باشد.

عده ای از شاگردان عرفان حلقه و فرادرمانگران امیدوارند که محمد علی طاهری زنده باشد و عقیده دارند این بازی های رسانه ای، اخبار ضد و نقیض وکیل و قوه قضاییه برای آماده کردن اذهان عمومی جامعه برای اعدام وی می باشد، در صورتی که عده ای دیگر از دوستداران آقای طاهری معتقدند که بنا بر اعلام پیشین کمپین حمایت از محمد علی طاهری، وی در اواخر سال خورشیدی گذشته جان سپرده است و این بازی ها نشان از سردرگمی و عدم هماهنگی افراد اجرا کننده سناریوی زنده بودن ایشان را دارد.

در شش ماه گذشته و پس از اعلام خبر فوت محمد علی طاهری از طرف کمپین بین المللی حمایت از محمد علی طاهری، حکومت ایران با قصد مخفی کردن اخبار حقیقی، از هیچ تلاشی برای رد این ادعا فروگزار نبوده است، تلاشی که با وجود پشتیبانی علیزاده طباطبایی (وکیل حکومتی) و رسانه های داخلی و خارجی و همچنین انتشار فیلم ساختگی از دادگاه و انتشار دفاعیات دروغین منتسب به محمد علی طاهری، هنوز نتوانسته است زنده بودن بنیانگزار عرفان حلقه را ثابت کند.

شاگردان و حامیان محمد علی طاهری بارها در بیانیه های خود در فضای مجازی اعلام کرده اند که تنها در صورت رویت عمومی آقای طاهری میتوانند از زنده بودن وی اطمینان پیدا کنند و در غیر این صورت هرگونه فیلم، صدا، دست نوشته، دفاعیات، وصیت نامه و … منتسب به وی، سندی بر زنده بودن این استاد عرفان نیست و هیچگونه اعتباری ندارد.

Check Also

فعالین عرفان حلقه به فعالین حقوق بشر نامه سرگشاده نوشتند

  جمعی از شاگردان استاد محمد علی طاهری، بنیانگذار «عرفان حلقه» در نامه ای به فعالین …