تجمع سکوت معلمان ؛ ده ها معلم به بازداشتگاه منتقل شدند

حلقه نیوز  – ده ها معلم طی تجمع سکوت معلمان در مقابل مجلس بازداشت و به بازداشتگاه پلیس امنیت واقع در خیابان عباس آباد منتقل شدند.

به گزارش حلقه نیوز به نقل از هرانا؛ تجمع سکوت معلمان در ۳۱ تیرماه تحت تدابیر امنیتی شدید برگزار شد و تعداد زیادی از معلمان پس از بازداشت به بازداشتگاه پلیس امنیت واقع در خیابان عباس آباد (وزرا) منتقل شدند، نام هاشم خواستار نیز در میان بازداشت کنندگان به چشم می خورد.

همسر هاشم خواستار با تأیید این خبر گفت: “حدود دویست تن از معلمان بازداشت شده اند و با ون های پلیس به بازداشتگاه پلیس امنیت واقع در وزرا منتقل شده اند و هنوز مشخص نیست قرار است آزاد شوند یا خیر.”

به گفته وی با وجود تدابیر امنیتی شدید برخورد نیروی انتظامی با بازداشت کنندگان بد نبوده ولی افرادی با مسئولیت نامشخص و اغلب کم سن و سال قصد بدرفتاری با معلمان و بازداشت شدگان را داشته اند.

علی مطهری نماینده مجلس نیز در واکنش به بازداشت معلمان طی مطالبی انتقادی گفته است که این بازداشت ها به تشدید مشکلات دامن می زند.

تجمع سکوت معلمان در پیگیر خواسته های صنفی و درخواست آزادی فعالان صنفی و دبیر کل زندانی کانون صنفی معلمان برگزار شده است.