پنج‌شنبه , 22 اکتبر 2020
خانه / اخبار / حقوق بشر / بیلبوردهای حمایت از محمد علی طاهری و زندانیان سیاسی-عقیدتی در شهر واشنگتن پایتخت امریکا

بیلبوردهای حمایت از محمد علی طاهری و زندانیان سیاسی-عقیدتی در شهر واشنگتن پایتخت امریکا

شهر واشنگتن، پایتخت امریکا، روز سه شنبه ۵ اسفند شاهد بیلبورد های متحرکی در حمایت از تعدادی از زندانیان سیاسی و عقیدتی بود.

حلقه نیوز – بزرگترین کمپین حقوق بشر ایران به همراه کمپین بین المللی آزادی محمد علی طاهری در اقدامی مشترک، بیلبوردهایی از زندانیان عقیدتی و سیاسی را در سطح شهر واشنگتن به نمایش گذاشتند و خواهان التزام حکومت ایران به احترام به حقوق بشر و همچنین رویت محمد علی طاهری در صورت زنده بودن او کردند.

بیلبوردهای متحرک به صورت همزمان در سطح شهر واشنگتن، پایتخت امریکا حرکت داده شد، و در طول روز از مقابل مراکز مهم این شهر از جمله: کاخ سفید، دادگاه عالی امریکا، دفاتر مرکزی حزب دموکرات و جمهوری خواه امریکا، دفاتر اصلی خبرگزاری ها و … گذشتند و توجه بسیاری از مردم و مقامات آمریکایی را به خود جلب کرد.

کمپین بین المللی آزادی محمد علی طاهری و بزرگترین کمپین حقوق بشر ایران در بیانیه ای مشترک که به امضای بیش از بیست زندانی سیاسی و عقیدتی که هم اکنون در شرایط وخیم حبس هستند نیز رسیده است، به تشریح خواسته های خود در جهت رسیدن به اجرای بدون قید و شرط اعلامیه حهانی حقوق بشر پرداختند.

متن بیانیه مشترک “بزرگترین کمپین حقوق بشر ایران” و “کمپین بین المللی دفاع از محمد علی طاهری” به این شرح است:

 ما اعضاى دو کمپین ضمن محکوم کردن نقض حقوق بشر در جمهورى اسلامى ایران، بر “اجرای بدون قید و شرط اعلامیه جهانی‌ حقوق بشر و میثاقین” در ایران تاکید داریم.

ایرانیان همواره نشان داده اند که خواهان “آزادی، عدالت، صلح، دموکراسی، احترام جهانی‌ و رعایت واقعی‌ حقوق بشر” هستند‌ و بر همین اساس امیدوارند که آمریکا و پنج کشور دیگر که در حال مذاکره با جمهورى اسلامى در خصوص موضوع هسته ای هستند، موضوع حقوق بشر را فراموش نکنند.

ما باید تلاش کنیم برای “ظهور دنیایی که در آن افراد بشر در بیان و عقیده آزاد و از ترس، فقر، جهل و ستم فارغ باشند” و “حقوق اساسی‌ بشر و مقام و ارزش فرد انسان” مورد احترام قرار گیرد.

در این راستا ما خواستار:

**آزادی بدون قید و شرط همه زندانیان سیاسی و عقیدتی

**استقلال قوه قضاییه وقضات

**اعاده صلاحیت عام دادگستری

**انحلال دادگاههای غیر قانونی انقلاب و ویژه روحانیت

**اعاده استقلال کانون های وکلای دادگستری

**استقرار امنیت قضایی از طریق به رسمیت شناختن حق دادخواهی یکسان و بدون تبعیض برای همه

**استقرار دادرسی منصفانه و عادلانه و در پناه قانون بودن همه بدون هر گونه تبعیض

مى باشیم و مطمئن هستیم که این خواسته ها و تلاش براى رسیدن به آن، ” حسن تفاهم مشترکی نسبت به این حقوق و آزادی ها” را به وجود خواهد آورد.

در همین چارچوب، بزرگترین کمپین حقوق بشرى و کمپین بین المللی دفاع از محمد علی طاهری، روز سه شنبه پنجم اسفندماه با نمایش عمومی بیلبوردهای متحرک از تصاویر زندانیان سیاسی و عقیدتی در ایران در سطح شهر واشنگتن دی سی، از جمله در جلو کاخ سفید، مجلس سنا، دفاتر نمایندگان و دیگر مراکز مهم سیاسی آمریکا بار دیگر خواسته ایرانیان مبنى بر ضرورت آزادى تمامى زندانیان سیاسی و عقیدتى را به مقامات آمریکایی گوشزد خواهند کرد.

پنجم اسفند ۱۳۹۳

بیست وچهارم فوریه ۲۰۱۵

 

همچنین کمپین بین المللی آزادی محمد علی طاهری طی بیانیه ای جداگانه محورهای اصلی حرکت خود را معین کرده است و به طور واضح راجع به شرایط آقای طاهری اعلام موضع نموده است:

 

بیانیه کمپین بین المللی آزادی استاد محمد علی طاهری

 

بیانیه ای مشترک از طرف بزرگترین کمپین حقوق بشر ایران و کمپین آزادی محمد علی طاهری منتشر شد به امضای بیش از ۲۰ زندانی سیاسی و عقیدتی در زندان رسیده است. در این بیانیه، کمپین آزادی محمد علی طاهری به صورت مستقل نقطه نظرات خود و موضع فعلی خود را نسبت به شرایط استاد محمد علی طاهری اعلام می دارد.

محمد علی طاهری بنیانگذار طب مکمل ایرانی، فرادرمانی و سایمنتولوژی و نظریه پیوند شعوری، و بنیانگذار عرفان حلقه در ایران شناخته می شود. محمدعلی طاهری در سال ۱۳۸۹توسط ماموران اطلاعات سپاه پاسداران و به اتهام اقدام علیه امنیت کشور دستگیر و پس از ۶۷ روز بازجویی در بند ۲ الف (متعلق به سپاه) زندان اوین به قید وثیقه آزاد شد. وی در اوایل سال ۱۳۹۰ مجددا به اتهام «ارتداد، محاربه، توهین به مقدسات، فساد فی الارض و سب النبی» دستگیر شد. آقای طاهری چندی پیش با ارسال نامه ای از زندان خطاب به احمد شهید گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل، در مورد وضعیت خود اطلاع رسانی کرده است. این نامه ابتدا به خانم شهناز نیرومنش، مدیر موسسه اینتریونیورسالیزم و کمپین بین المللی آزادی استاد محمد علی طاهری آمریکا ارسال شد.

کمپین بین المللی آزادی محمد علی طاهری، اعلام میدارد که برنامه کارنوال حقوق بشری روز سه شنبه ۵ اسفند در واشنگتن دی سی امریکا ، وتجمع شاگردان و هواداران استاد طاهری درروزچهار شنبه ۶ اسفند در تهران، صرفا با هدف رویت آقای طاهری برای اطمینان از زنده بودن و صحت و سلامت ایشان و با شعار محوری «استاد محمد علی طاهری کجاست؟» برگزارمیشود.

در روزهای اخیر وهمزمان با انتشار اخبار نگران کننده در مورد وضعیت سلامت جانی استاد محمد علی طاهری، بار دیگر و برای چندمین بار، شاهد ایجاد جو تردید، تشکیک و انتشار اخبار مبهم و متناقض و غیر صحیح هستیم.

این اخبارغیر صحیح  که با کمال تاسف،مانند تمام سالهای اسارت ایشان بدست حکومت ، توسط خانواده و وکیل حکومتی، به آن دامن زده شده وبا خط دهی و پشتیبانی نیروهای اطلاعاتی امنیتی و چند نفر انگشت شمار از شاگردنماهای خیانتکار «با اسم حمایت ولی با هدف خیانت» و حذف و مخدوش کردن اخبار واقعی در خصوص شرایط اسفباراستاد طاهری، درعرصه ی رسانه ها وبرخی فعالین حقوق بشری ظاهر شده وبا القای اخبار مسموم،هم در خصوص استاد و هم در رابطه با فعالیت های این کمپین، سعی در ایجاد مانع برای رساندن صدای مظلومیت استاد طاهری به جهانیان دارند.

۱- کمپین بین المللی آزادی محمد علی طاهری، ضمن دعوت از همه همراهان صدیق و یاران حقیقی استاد طاهری مظلوم  به هوشیاری در برابر توطئه ها،  و استفاده از تمامی ظرفیتهای موجود برای پیگیری پیوسته و هوشمندانه مطالبات برحق مجموعه عرفان حلقه، اعلام میدارد هرگونه خبر دیدار با استاد محمد علی طاهری ویا روند عادی دادرسی پرونده ایشان، در هفته های اخیر کذب محض بوده وصرفا برای انحراف افکار عمومی همراهان منتشر میگردد.

۲-این کمپین بر این باور است که تا هنگامی که استاد طاهری توسط هیاتی از افراد بیطرف داخلی و خارجی، و نه وکیل و خانواده و اطرافیانشان، ملاقات نشوند، و یا با حضور و گفتگو در میان جمعیت همراهان در روز ششم اسفند که ادعا میشودروز دادگاه ایشان است،  مشاهده نگردند و یا در مرخصی قانونی از زندان، همانند نوروز ۹۲ در جمع همراهان گفتگوی رودر رو نداشته باشند ، همچنان خبر صحت و سلامت ایشان قویا تکذیب شده و بر خبر فقدان ناشی از اعتصاب غذای آخرایشان مهر تایید گذاشته میشود.

۳- این کمپین از هرگونه تجمع و فعالیتی که در راستای شعار محوری “استاد طاهری کجاست” و مطالبه دیدار عمومی و بی واسطه با استادطاهری باشد، حمایت جدی کرده وطرح هرگونه شعارهای کلی پیرامون ایشان،درخواست عاجزانه برای دادرسی عادلانه و یا بخشش از کسانی که آگاهانه مسبب تمام مصیبت های وارده بر ایشان در این سالها بوده اند، و یا سکوت و حضور خالی از اعلام موضع در تجمعات را انحرافی و در جهت اهداف از پیش تعیین شده «عرفان حلقه حکومتی»  تلقی میکند.

کمپین بین المللی حمایت از محمد علی طاهری

 

 

halghehnews-wdc-#146
محمد علی طاهری کجاست؟ آیا او زنده است؟ اگر او زنده است، او را به عموم مردم نشان دهید
halghehnews-wdc-#145
مذاکرات هسته ای با ایران باید شامل مسائل حقوق بشر باشد
halghehnews-wdc-#147
زندانیان عقیدتی و زندانیان سیاسی در ایران را آزاد کنید
halghehnews-wdc-#148
دولت ایران مسئول جان دکتر طاهری است. او یک پیام بزرگ برای بشر دارد

halghehnews-wdc-#149

Check Also

توانا: «اعدام محمد علي طاهري؟ اما از او خبري در دست نيست!»

متن زیر از «توانا: آموزشکده جامعه مدنی ایران» برداشت شده است. این متنی ست که …